Dvíhanie Qi
Precvičovanie nasledujúceho cviku má výborné účinky hlavne pre ľudí, ktorí majú sklon k rôznym prolapsom. Pokles konečníka, maternice, ale napríklad aj nástup senility úzko súvisí s poklesom energie/Qi v organizme. Jej pozdvihnutie dokáže zabezpečiť koordinácia dychu a zatiahnutie konečníka do tela. Postup je nasledujúci: počas pomalého nadychovania je konečník jemne vťahovaný hore. Na hranici nádychu a výdychu konečník v dosiahnutej polohe krátko podržíme. Pri výdychu sa pomaly uvoľní.
Upokojenie mysle
Keď je myseľ pokojná, Qi a krv prúdia harmonicky a emócie zostávajú pokojné. Pokiaľ si človek dokáže udržať pokojnú myseľ, oslobodí sa od rušivých myšlienok, mrzutostí a smútku a udržuje si optimistický prístup k životu, potom Qi a krv prúdia v tele bez prekážok, čo vedie k pocitu vnútornej a vonkajšej sily. V opačnom prípade sa objaví úzkosť a hnev ako dôsledok stagnácie Qi a krvi, čo je pre zdravie nežiadúce.
Uchovávanie chrbta v teple
Cez celý chrbát prechádza dráha močového mechúra a riadiaca dráha Du Mai. Chrbát je miesto, cez ktoré vonkajšie škodliviny, akými sú vietor a chlad najjednoduchšie preniknú do tela. Preto je potrebné držať chrbát vždy v teple. A je to aj preto, aby sme posilnili obličky a podporili bedrovú oblasť, hlavne u starších a oslabených ľudí. Žeby pre tento účel vymysleli kedysi dávno vestu?
Masáž brucha
Brucho sa masíruje krúživými pohybmi, ktoré opakujeme 30 – 50 krát najskôr v smere hodinových ručičiek a po dosiahnutí tohto počtu sa to isté urobí v opačnom smere. Toto cvičenie je predovšetkým účinné pre posilnenie trávenia, pokiaľ sa vykoná hneď po jedle. Častá masáž brucha uľavuje pocitu nadúvania a pomáha liečiť zápchu.