Blog

Nedostatky tváre – padajúce viečka/ptóza

Ptóza je stav, keď jedno alebo obe viečka ovísajú. Toto ovisnutie môže byť ľahké a sotva viditeľné alebo závažné a blokujúce zrak. Príčinou vzniku je znížená činnosť zdvíhacieho svalu, ktorý je zodpovedný za zdvíhanie a klesanie očného viečka…

Padajúce viečka podľa TČM 

Za väčšinu týchto problémov môže slezina. Tá ma totiž schopnosť (je to jej úlohou) vyživovať svaly. Ak funguje správne a riadne, distribuuje živiny do celého tela, svaly a končatiny sú silné a správne vyvinuté. Ak je energia/Qi sleziny slabá alebo vyčerpaná, svaly môžu zoslabnúť a ochabnúť.

Uvädnutá pleť, pokles viečok, tvorba faldíkov vplyvom gravitácie nás teda upozorňuje na zlú alebo nepostačujúcu výživu. Tvár však nie je jediné miesto, kde sa tento stav prejaví, bohužiaľ je najviditeľnejšie a najviac zraňuje psychiku. K ďalším príznakom patrí aj pocit ťažkých nôh, pokles orgánov, zažívacie problémy a únava.

Náprava podľa TČM

Náprava stavu spočíva v doplnení Qi a zdvihutia yangu. Toto sa dá urobiť viacerými spôsobmi. Tým najrýchlejším sú bylinné odvary, akupunktúra, guasha tváre, zmena dietetiky…

Tvárová akupunktúra nie je jednoduchá ani bezbolestná záležitosť, a preto je potrebné, aby sa klient, ale aj terapeut na zákrok dôkladne pripravili. Pred akupunktúrou je nutné urobiť aspoň krátku diagnostiku, ktorou sa pomenuje hlavný problém, ktorý spôsobuje kozmetický hendikep v tvári. Keďže je to práca s energiou (vašou), tak ju musíte mať. Ak ste v nedostatku je nezmyslom robiť beauty akupunktúru.

Dobrý terapeut vám vysvetlí, čo sa vo vašom tele odohráva, odporučí vám bylinné odvary, zmení stravu a takýmto spôsobom si vás pripraví na zákrok. Ak chcete mať dlhodobý výsledok, tak je potrebné aspoň dva mesiace vyživovať vaše telo a energeticky posilňovať telesný orgán, ktorý spôsobuje problém.

Ste pripravení

Po tomto čase môžete smelo pristúpiť k beauty akupunktúre. Energia sa do tváre dostane aktivovaním akupunktúrnych bodov na nohách (čiastočne aj rukách). Samotný zákrok (nazývame ho aj vyšívanie) trvá cca 1 hodinu. Ihličky vám do tváre vženú farbu, vrásky sčervenejú, koža sa viditeľne napne.

Zákrok je potrebné zopakovať cca šesťkrát. Striedajúcou procedúrou beauty akupunktúry v danom týždni je guasha tváre. Po 6 týždňoch by sa na vás už v zrkadle malo pozerať vaše mladšie ja. Avšak treba pripomenúť, že toto je ozdravná procedúra a je potrebné zmeniť aj stav, ktorý vás priviedol k “pokrčenej” a poklesnutej tvári.

Ak sa vrátite do pôvodného stereotypu, efekt nebude dlhodobejší…telo treba neustále vyživovať a je potrebné zmeniť aj emocionálne pohľady na situácie, ktoré prežívame.