Blog

Jednoduché finty pre každodennú kondíciu I.

Jednoduché na pochopenie, ešte ľahšie na urobenie. Ponúkam vám zopár rád, ktoré sa v Číne odovzdávali z generácie na generáciu ako veľmi cenný poklad.

Trenie tváre

Obe ruky si šúchajte dlaňami o seba, aby sa prehriali. Potom si nimi začnite trieť líca, ako keby ste si ich umývali. Toto treba zopakovať minimálne 10 krát, aby ste si prehriali tvár. Tento pohyb vám pomôže rozprúdiť energiu/Qi a krv v tvári a zabezpečí pokožke aj príjemný vzhľad. Pomáha tiež odstraňovať únavu a posilňuje rozhodnosť.

Česanie vlasov

Česanie podporuje obeh Qi a krvi na hlave. Podľa TČM je hlava miestom, kde sa stretávajú všetky dráhy. Česanie sa považuje za špeciálnu masáž, ktorá posilňuje cirkuláciu Qi a krvi, zmierňuje únavu a osviežuje myseľ.  Smelo si teda vbehnite prstami do vlasov, brušká prstov pritlačte o hlavu a imitujte pohyb česania. Prítlak prstov je taký silný, až sa objaví pocit bolesti. Nebojte sa, neublížite si.

Obe činnosti (trenie tváre i česanie) imituje na sofistikovanejšej úrovni guasha. Po hodinovej terapii je pleť vypnutejšia, prekrvená, zbavená podkožných stagnácií, doslova nabitá energiou. Po terapii vo vlasovej časti nastupuje po počiatočnom nepríjemnom pocite či bolesti, zvláštne uvoľnenie a pocit ľahkosti. Je to návykové, ale o to predsa ide…zvyknúť si na to, že každý z nás môže byť spokojnejší a zdravší…