Orgánové hodiny močový mechúr / obličky

Orgánové hodiny močový mechúr / obličky

Dráha močového mechúra je podľa Tradičnej čínskej medicíny najdlhším meridiánom nášho tela. Začína sa v kútikoch očí a prechádza hlavou, chrbticou, zadnou časťou nôh až na malíčky na chodidlách. Má veľmi veľký vplyv na naše zdravie, pretože prepája všetky vnútorné orgány, telesné substancie, zmyslové orgány a emócie. Je preto veľmi dôležitá aj pre zdravie nášho mozgu.

Močový mechúr má vrchol energetickej výkonnosti medzi 15.00 a 17.00 hodinou. K jeho “vlastnostiam” patrí vernosť samému sebe, ponúka cestu do nášho vnútra… tí z vás, ktorí zažili telovú guashu, viete o čom hovorím. Táto dráha o nás prezradí úplne všetko… časový tlak, stres, nervozita, strach a zhon nás na míle vzďaľuje od uvedomovania si samého seba. Podpisuje sa aj na zdraví močového mechúra alebo jeho párového orgánu obličiek.

Ako si posilniť močový mechúr?

Pre zdravie močového mechúra je dôležitý príjem tekutín. Iba tak sa telo dokáže dostatočne zbaviť jedov. Takisto ho ovplyvňuje kondícia sleziny a pečene, vonkajší chlad a nedostatočnosť obličiek. Ak si myslíte, že jeho kondíciu pozitívne ovplyvníte dlhodobým popíjaním urologického čaju, tak sa mýlite. Týmto spôsobom si tak akurát vyčerpávame životne dôležitú esenciu obličiek.

V čase energetického vrcholu medzi 15.00 a 17.00 hodinou narastá aj naša výkonnostná krivka, popoludnie je vhodný čas na rôzne tvorivé činnosti, stretávanie sa a komunikáciu.

Hovorí sa, že ľudia s oslabenými obličkami majú problém so začlenením sa, pretože nevedia kam vlastne patria. Obličky stoja pri začiatku i konci nášho života. Predstavujú existenčnú istotu a starajú sa o naše prežitie. Je v nich ukrytá esencia, i “životný oheň”.

Obličky sú veľmi náročné na kyslík a teplo. Sú zodpovedné za nádych a hlbokým dýchaním sa aj dopĺňajú. Ich dráha sa začína na chodidle, preto studené nohy spôsobujú problémy s močovým mechúrom. To je aj prvá známka ich nerovnováhy – chladné alebo príliš teplé chodidlá. K tým ďalším patrí príliš dlhá rekonvalescencia po chorobe, problémy s chrbticou, náhla strata sluchu a rôzne problémy so sluchom, problémy s urogenitálnymi orgánmi, či astma.

Obličky a močový mechúr majú vzťah k našim horným a dolným rezákom. Všetky udalosti, ktoré nám zaťažujú tieto dva orgány spôsobujú aj problémy s týmito zubami. TČM upozorňuje na to, že korunky, plomby, nedokonalé zaplombovanie koreňov, či mŕtve zuby oslabujú energetiku oboch týchto orgánov plus maternice, vaječníkov, prostaty a semeníkov.

Energetickým vrcholom obličiek je čas medzi 17.00 a 19.00 hodinou. V tomto čase začína pomaly klesať naša výkonnosť. Od tela by sme už nemali vyžadovať žiadne vrcholné výkony ani ho príliš stimulovať a rozprudzovať v ňom energiu. V tomto čase mnoho ľudí prichádza domov zo zamestnania. Sme duševne i telesne vyčerpaní a tešíme sa na oddych. Pomyselne sa uzatvára “aktívna” energia dňa nášho tela. Obličky majú rady vnútorný pokoj, neznášajú strach v akejkoľvek podobe (existenčný, rôzne fóbie, z ktorých sa rodí panika).

Čo oslabuje obličky?

Na energiu našich obličiek má dosah genetika (zdravotný stav rodičov v momente počatia, dedičnosť až z troch generácií, kvalita tehotenstva). Okrem strachu ich oslabuje aj príliš veľa sexu, dlhodobé vyčerpanie a prepracovanosť, dlhodobé státie, nevhodná zachladzujúca strava a nesprávna liečba, veľká strata krvi a starnutie. To, že nie je s nimi niečo v poriadku zistíme ak nás prepadne neustále nutkanie na močenie, pomočovanie, impotencia. Prezradia to aj tmavé kruhy pod očami, nočné potenie, vypadávanie vlasov, poruchy menštruácie, či cysty s myómami.