Mimoriadne dráhy

Mimoriadne dráhy

Mimoriadne dráhy nás napájajú na nášho pôvodného ducha Yuan Shen, ktorý ako jediný tuší všetko o našom bytí na tomto svete.

Keď sa človek narodí, žije v jednote so svojou dušou. Približne v dvoch rokoch sa zo stavu jednoty prirodzene preklenieme do duality, pretože si začíname uvedomovať svoje ego a rozlišovať pojmy moje/tvoje. S tým prichádza prvá separácia a porovnávanie. Na životnú scénu sa dostáva ZHI SHEN (duša srdca), ktorý nás vháňa do životných skúšok, pri ktorých sa učíme, kultivujeme, cibríme svoje ego.  Naša individualita začína mať rôzne ambície. Toto všetko nás však pomaly odpája od nášho pôvodného ducha Yuan Shen.

V mimoriadnych dráhach je ukotvená centrálna yinová a yangová energia človeka. Tieto dráhy majú mimoriadne blízky vzťah k mozgu, žlčníku, maternici, cievam, dreni a kostiam.

Práca s týmito dráhami je práca s našou povahou ZHI SHEN. Je to doslova terapia, ktorá nám má postupne otvoriť oči, aby sme sami pochopili veci a postupne sa opäť naspäť priblížili k našej podstate – Yuan Shen.

Prakticky nikto nevie, čo je pre iného to najlepšie v jeho živote. Môžeme sa to iba domnievať, pretože existujú nejaké pravidlá, ktoré keď sa dodržiavajú, tak udržujú ľudské telo v stave relatívnej rovnováhy. Avšak tú hlbšiu úroveň bytia musí pochopiť každý sám za seba.

Koncept zdravého človeka nevieme definovať, pretože nikto taký nie je. Celý život je o tom, aby sme boli spokojní sami so sebou. Aby sme dokázali precítiť túto emóciu. Všetci však máme svoje klapky na očiach, cez ktoré vnímame svet. Zlé je to vtedy, ak to vnímame kategoricky absolútne, pretože nič také nie je. Všetko vôkol nás je relatívne. No a úlohou TČM je napomáhať meniť naše pohľady na svet, lebo pokiaľ sa nezmení toto, tak nebudeme ani spokojní a ani zdravší.

A práve tieto informácie sú zakotvené v mimoriadnych dráhach.  Je ich osem a rozdeľujú sa do troch úrovní. Sú to prvé dráhy, ktoré sa vyvíjajú už v embryu, nasávajú prenatálne informácie, sú v nich ukotvené konštitučné informácie aj patológie našich predkov. Majú na nás veľký vplyv v prvopočiatkoch nášho života, pretože ak sa stane niečo „menej vhodné“ počas tehotenstva alebo pri a tesne po pôrode, tak sa to automaticky prepisuje ako informácia do týchto dráh. My ani netušíme, čo všetko máme energeticky v týchto dráhach zapísané.

Mimoriadne dráhy majú schopnosť regulovať hlboké energetické rezervy každého organizmu. Z nich vzniká 12 riadnych akupunktúrnych dráh. Mimoriadne dráhy však majú schopnosť po celý život ich kontrolovať. Preto ak aj chodíte na akupunktúru alebo iné terapie a dlho sa váš stav nemení, treba siahnuť do rezervoáru energie týchto dráh.

A keďže v živote nič nie je zadarmo, aj tu platí jedno pravidlo. Aby sa dalo úspešne pracovať na úrovni mimoriadnych dráh, musíme mať energeticky silné obličky. A sme zase na začiatku, musíme mať normálnu životosprávu, ku ktorej patrí pravidelné jedlo, kvalitný spánok, primeraný pohyb…

Mimoriadne dráhy nie sú priamo spojené s vnútornými orgánmi ako to je u akupunktúrnych dráh. Dokonca na väčšine týchto dráh neležia ani aktívne body. Napriek tomu dokážu do systému riadnych akupunktúrnych dráh vložiť patológie, ktoré nám znepríjemňujú život. Dobrým príkladom je migréna, bez zásahu do mimoriadnych dráh sa jej jednoducho nadobro nezbavíme.

Systém mimoriadnych dráh slúži ako rezervoár energie. Má na ňu absolútny dosah, zachytáva naše energetické nadbytky a uvoľňuje ich v prípade nedostatku.

Mimoriadne dráhy uchovávajú a distribuujú životnú esenciu obličiek. Zabezpečujú cirkuláciu ochrannej energie (našej imunity), pretože ohrievajú vnútorné orgány a zvlažujú priestor medzi kožou a svalmi.

Mimoriadne dráhy riadia životné cykly človeka – 7 ročný cyklus ženy, 8 ročný cyklus muža. Sú dôležitým stabilizátorom energie v období puberty, tehotenstva, klimaktéria.

Mimoriadne dráhy sú zodpovedné za biologickú a morálnu adaptáciu každého jednotlivca na tento svet. Riešia otázky sebaprijatia, sebalásky, ako vnímame svet okolo seba, náš strach z toho, čo všetko sa môže stať.

Mimoriadne dráhy pracujú s konštitúciou človeka, riešia náš vzťah samých k sebe, ako sme spätí a vyrovnaní s našimi predkami.

Mimoriadne dráhy nám pomáhajú nájsť zmysel života. Sami sme totižto strojcami svojho osudu, je potrebné počúvať a dôverovať svojim pocitom, pretože vtedy sme napojení a v súlade s Yuan Shen.

Mimoriadne dráhy sa využívajú na patológie s transgeneračným prenosom, na rodinné/dedičné choroby (ak sa dedí napríklad choroba štítnej žľazy, diabetes, rakovina a pod.).

Mimoriadne dráhy prepojujú prenatálnu a postnatálnu energiu, aby sme správne využili náš energetický potenciál.

Mimoriadne dráhy hrajú zásadnú úlohu v raste, vývoji a dozrievaní človeka, v tehotenstve (riešia problémy s otehotnením, potraty…).

Mimoriadne dráhy vyživujú dreň a mozog, riešia patológie rôznych demencií, oneskoreného vývoja detí, rôzne poruchy pozornosti, učenia…ADHD, majú dosah na našu pamäť.

Pomocou mimoriadnych dráh sa riešia komplikované prípady, chronické choroby s množstvom rôznych príznakov. Mentálne, emočné a neurologické problémy.

Mimoriadne dráhy nám pomáhajú v spirituálnom raste, v riešení osobnostných kríz a v ustátí životných zmien. Sú sprievodcom nášho žitia, pretože je v nich ukotvené úplne všetko.

Pokračuj na článok – Mimoriadne dráhy – Chong Mai