Káva zradná priateľka

Káva - zradná priateľka

Tri zimné mesiace sú pod nadvládou elementu voda. Tá stojí pri zrode i zániku všetkého. Keď sa míňa, prichádza strach zo zániku. Ten prichádza aj vtedy, ak jej je príliš veľa a jej silu nedokážu spútať žiadne brehy ani hrádze.

Esencia obličiek je naša živá voda, ktorú si musíme chrániť. Je nám daná na celý život, záleží iba na nás, ako ďaleko sa s ňou dostaneme. Ak začneme pociťovať jej nedostatok a premkne nás pocit strachu, začneme stagnovať.

Najčastejšou chybou, ktorou sa oberáme o dôležité zásoby, je užívanie rôznych povzbudzujúcich prípravkov, ale i tabaku a kofeínu. Vedome sa klameme, že s ich pomocou sa môžeme dostať ďalej, premôžeme únavu a vydržíme viac. Po odznení ich účinkov sa paradoxne človek cíti ešte viac “vyšťavený”. Aj telo má svoje prirodzené hranice, ktoré nám ohraničuje únava, ich príliš časté prekračovanie vyčerpáva energiu obličiek.

Tá super rýchla energia, ktorou nás tieto “povzbudzováky” nachvíľu ukoja, je ukradnutá esencia obličiek, ktorej úlohou je vyživiť a zabezpečiť chod organizmu. Po odznení účinku “oblbovákov” zostane po nich prázdne miesto, diera, ktorú treba rýchlo zaplátať, ak si nechceme zarobiť na ďalší zdravotný problém a dopracovať sa k syndrómu vyhorenia, nešpecifickému oslabeniu imunitného systému alebo syndrómu chronickej únavy.

Náš životný štýl vyčerpáva esenciu obličiek. Zachovávať pokoj, dokázať sa na chvíľu zastaviť, dopriať si primeraný čas odpočinku sú cnosti, ktoré chránia element vody. Naše telo, myseľ i duša sú závislé na esencii. Preto by sme mali nájsť rovnováhu medzi aktivitou a odpočinkom, ktorý je nevyhnutný na regeneráciu, medzi uchovávaním/dopĺňaním a aktivizáciou. Za všetky tieto faktory sú zodpovedné naše obličky. Práve voda, ktorej symbolom v našom tele je tento orgán, dopravuje hormóny a živiny od bunky k bunke.